Hemen Ulaşın 0545 204 9393

Photoshop Nedir?

442 görüntüleme.

Photoshop, Adobe Systems’in sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır. İlk olarak 1987 yılında Michigan Üniversitesi’nde doktora yapmakta olan bir öğrenci tarafından geliştirilmiştir. Ardından yazılım 1988 yılında Adobe firması tarafından satın alınmıştır.

Photoshop’un doktora öğrencisi John Knoll tarafından geliştirilmiş ilk işlevi siyah-beyaz fotoğraflar üzerinde değişiklik yapmayı sağlaması olmuştur. Adobe’un yazılımı satın almasının ardından, yazılım geliştirilerek  tüm iki boyutlu görseller üzerinde şekillendirme, düzenleme ve renk ayarı yapabilen, pixeller üzerinde çalışılan gelişmiş bir yazılım haline getirilmiştir. Pixeller üzerinde çalışılması sayesinde görsellerde görüntü kalitesi kaybı olmaz.

Adobe Photoshop programı kolay kullanımı ile bir çok kullanıcıya hitap eder. Logo tasarımından pafta tasarımına oldukça fazla alanda kullanılır ve kolay kullanımı farklı mesleklerden binlerce insanın bu programı kullanmasını sağlar. Programın kullanımı oldukça basittir ve öğrenme süreci oldukça kısa olur. Temel fonksiyonları Photoshop derslerinde öğrendikten sonra gerisi kullanıcının kendisini geliştirmesine kalır. İnternet üzerinde bir çok online photoshop dersi bulunmaktadır. Öğrenmek isteyenler bu dersleri izleyerek kolaylıkla öğrenebilir ve kullanarak öğrendiklerini pekiştirebilirler.

Bişeyler Yazın..

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7/24 Bize Ulaşmak ve Hemen Bilgi Almak İsterseniz Direct : (0545)204 93 93

%d blogcu bunu beğendi: