Hemen Ulaşın 0545 204 9393

Logo Tasarımı

Yazılı medyanın yerini sosyal medyaya bırakmasıyla birlikte, “marka” kavramı her zamankinden daha önemli bir duruma gelmiştir. Logo ise, markayı temsil eden en önemli görsel araçtır. Markadan bahsedildiğinde hedef kitlenin aklına direk olarak marka logosu geliyorsa, o markanın başarılı profesyonel kimliğine sahip olduğu söylenebilir.

Gelişen teknolojilerin ışığında artık logo tasarlamak hiç de eskisi kadar zor değil. Tasarlamak zor değil evet, ancak, tasarıma ilham verici, anlaşılır ve başarılı bir etki katabilmek kimi zaman Everest’e tırmanmak kadar güç bir hal alabiliyor. Biz de tam olarak bu noktada imdadınıza yetişiyor, logonuzu hazırlarken size ilham verebilecek ve faydalı olabilecek pratik ipuçları sunuyoruz.

  • Logo, sade ve anlaşılabilir olmalıdır.

Logonuzu tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken ilk nokta, sadelik olmalı. Logonun kolay anlaşılabilir olması, logoyu ilk gören kişinin markanın neyle ilgili olduğunu anlayabilmesine ve bu şekilde de markanın doğru hedef kitlesine ulaşmasına yardımcı olacaktır.

  • Logo, özgün ve orijinal olmalıdır.

Başarılı bir logo, asla başka bir markayı çağrıştırmamalıdır. Bu yüzden logo tasarımına başlamadan önce kafanızdaki tasarımla ilgili ufak bir ön araştırma yapmanızda fayda var. Gerekirse bir gününüzü bu konuda yapacağınız ön araştırmaya ayırın ve markanıza ait özgün bir logo tasarlayın.

  • Logo, kurumsal kimlik ile birebir örtüşmelidir.

Yine tasarıma başlamadan önce, firmanızın faaliyet gösterdiği sektörü, sunduğu hizmet ya da ürünleri gözünüzün önüne getirin. Gerekirse bir not defterine logo tasarımının hangi sınırlar içerisinde olacağını da yazabilirsiniz. Tasarım yaparken de bu notlarınızı mutlaka gözünüzün önünde bulundurun.

  • Logoda kullanılacak yazı tipi, okunaklı ve anlaşılır olmalıdır.

Özenle seçilmiş bir yazı tipi, logo tasarımının etkini kuvvetlendirmektedir. Yazı tipi (font) seçiminde dikkat etmeniz gereken nokta yazı tipinin göze hoş gelmesi değil, okunaklı ve belirgin olmasıdır. Çok zayıf, çok süslü, gereğinden kalın ya da büyük yazı tiplerinden uzak durun.

  • Logoda tercih edeceğiniz renkler, marka ile bütünleşebilmelidir.

Logo tasarımında dikkat edilmesi gereken önemli diğer bir nokta ise logoda kullanacağınız renklerdir. Tercih edilecek renkler tasarıma hareket ve canlılık etkisi vermeli, logonun iletmek istediği mesaj ile bütünlük oluşturmalıdır.

LOGO YAPTIRMAK VE BASKI İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.

7/24 Bize Ulaşmak ve Hemen Bilgi Almak İsterseniz Direct : (0545)204 93 93