Hemen Ulaşın 0545 204 9393

AutoCAD Nedir? Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?

1.941 görüntüleme.

Merhaba arkadaşlar, dün ki makalemde sizlere SolidWorks CAD programını anlatmıştım. Hazır onu anlatmışken bugünde AutoCAD programının senaryosunu anlatayımki bilip bilmediklerimize bi bakalım.

Öncelikle AutoCAD’in tam olarak ne olduğundan yazımıza başlayalım. Autocad mimari ve endüstriyel alanda kullanılan en yaygın ve dünyanın en ünlü tasarım programıdır.

Autocad bir mimari proje çiziminde ya da endüstriyel bir tasarımda mesela bir lamba tasarlayacağız bunu fabrikada üretime göndereceğiz bunun tasarımının yapıldığı programdır. Ya da bir inşaat projemiz var kaç katlı olacak, kaç metrekare olacak, arazi üzerine nasıl yapı yükselecek, iç kısımlar nasıl olacak bu gibi kısımları çizmemize yarayan bir programdır. Autocadin dünyadaki kullanımı diğer programlara çok fazladır. Sebeplerine gelince öğrenim kolaylığı yaygınlığı ve her türlü pc ortamında rahatlıkla çalışıyor olması AutoCAD’i çok güçlü ve yaygın bir program yapmıştır.

Peki Bu AutoCAD Ne İşe Yarar?

Tasarım ve görsel iletişim yazılımını entegre ederek, aşina olduğunuz AutoCAD’in gücünü daha da geniş kapsamlı hale getirin. AutoCAD Design Suite, görsel olarak başarılı tasarımlar hayata geçirmenize, daha açık bir şekilde iletişim kurmanıza ve onay sürecinizi düzenlemenize yardımcı olarak size yeni iş olanakları sunar.

Nerelerde Kullanılır?

Arkadaşlar AutoCAD’in nerelrde kullanıldığını yani hangi meslek dallarında kullanıldığını size kısa başlıklar altında sunacağım.

* Mimari Alanlarda,
*  Makina Alanlarında yani Makina Mühendisliği diyebiliriz,
* İnşaat sektöründe mimari gibi genel olarak kullanımı yoğundur,
* Mobilya Dekorasyon sektörlerinde,
* Elektirik Ve Elektronik yani Bilgisayar destekli elektrik mühendisliği, daha çok şalter tesisleri, elektrik projelerinin akım yolu şemaları çizimi ve buna bağlı projelendirme çalışmalarının her aşamasını kapsar.

Bişeyler Yazın..

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7/24 Bize Ulaşmak ve Hemen Bilgi Almak İsterseniz Direct : (0545)204 93 93

%d blogcu bunu beğendi: